Univerzitet „Džon Nezbit“ je, u saradnji sa Ministarstvom prosvete Republike Srbije, Pravno-poslovnom školom Beograd i drugim visokoškolskim ustanovama, bio organizator Republičkog takmičenja Simulacija sudskog procesa za učenike ekonomskih i pravno-birotehničkih škola, koje je 12.3.2016. godine održano u Prekršajnom sudu u Beogradu.

Prof. dr Sreto Nogo, redovni profesor Fakulteta za pravo, javnu upravu i bezbednost, predsedavao je komisijom koja je bila zadužena za regularnost takmičenja na kom je učešće uzelo devet škola iz cele Srbije. Naš Univerzitet je, kao jedan od glavnih sponzora, dodelio prvu nagradu pobedničkoj ekipi, a zajedno sa drugim univerzitetima učestvovao i u dodeli nagrada drugoplasiranim i trećeplasiranim učesnicima.

Predsedavanje profesora Srete Noga bilo je dobar povod da Univerzitet „Džon Nezbit“ još jednom predstavi programe svih 13 visokoškolskih ustanova budućim brucošima.