BAN_8021

U četvrtak 26. maja 2016. godine, na Univerzitu Džon Nezbit u Beogradu, studenti Fakulteta za pravo, javnu upravu i bezbednost izveli su Simulaciju arbitražnog postupka, drugu po redu takve vrste u Srbiji, pa i šire. U centru pažnje njenih učesnika i brojnih gostiju bilo je zlostavlјanje na radu, koje se često označava i kao mobing.

Simulacija koju su studenti uspešno izveli, o čemu svedoči i snažan aplauz, kojim su ih kolege i prisutni gosti na kraju nesebično nagradili, nije imala samo obrazovni karakter nego i vaspitni, psihološki, moralni i drugi smisao. Kao idealan spoj teorije, prakse i regulative, može se smatrati dobrim načinom učenja na tuđim primerima. Može se i čuti i videti. Uz njenu pomoć se najbrže uči i najduže pamti, što je bio jedan od klјučnih razloga za njeno izvođenje.

BAN_8018

BAN_8045  BAN_8038  BAN_8035  BAN_8024   BAN_8011